Πράξη 39η

Θέμα «Συμμετοχή στο πένθος για αιφνίδια απώλεια συναδέλφου»

Στη Ναύπακτο και στο Γραφείο του 1ου Γενικού Λυκείου Ναυπάκτου, σήμερα 23 Μαρτίου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:30, συνέρχεται και συνεδριάζει ο Σύλλογος των καθηγητών του Σχολείου, ύστερα από πρόσκληση και υπό την προεδρία της Διευθύντριας κ. Μπόθου Μαρίας με αφορμή τον αιφνίδιο θάνατο της συναδέλφου Κανελλοπούλου Γεωργίας φιλολόγου στο Σχολείο μας.

Ο Σύλλογος αποφασίζει ομόφωνα

1. Να παραστεί σύσσωμος ο Σύλλογος διδασκόντων μαζί με αντιπροσωπεία μαθητών στην εξόδειο ακολουθία.
  2. Να κατατεθεί στεφάνι στην σορό.
  3. Να δοθεί χρηματικό ποσό στο «Χαμόγελο του παιδιού» στην μνήμη της.
  4. Να εκφωνηθεί επικήδειος λόγος στην εξόδειο ακολουθία από την Διευθύντρια του Σχολείου.
  5. Να μην πραγματοποιηθεί η σχολική εορτή της 25ης Μαρτίου σε ένδειξη πένθους. Η γιορτή να πραγματοποιηθεί σε άλλη ημερομηνία και να αφιερωθεί στην μνήμη της.
  6. Να παρελάσουν οι μαθητές του Σχολείου μας στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου με μαύρο περιβραχιόνιο.
  7. Να κυματίζει μεσίστια η σημαία του Σχολείου μας για τρεις ημέρες.
  8. Το παρόν πρακτικό να αναγνωστεί στον Ιερό Ναό, να δοθεί στην οικογένειά της και να δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του Σχολείου.

Ο Σύλλογος εκφράζει την οδύνη του για τον αιφνίδιο θάνατο της εκλεκτής συναδέλφου και φίλης που υπήρξε αγαπητή σε όλους, καθηγητές και μαθητές, και συνεπής τόσο στο διδακτικό της έργο όσο και στις υπηρεσιακές της υποχρεώσεις.

Για το σκοπό αυτό συντάσσεται η πράξη και υπογράφεται.

Η Διευθύντρια                  Οι υποδιευθυντές                           Οι καθηγητές