Διαγωνισμός για τους Τρεις Ιεράρχες

Στο 2ο μαθητικό διαγωνισμό τον οποίο προκήρυξε η Ιερά Μητρόπολη Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου, για να τιμήσει τους Τρεις Ιεράρχες,  με θέμα «Ο λόγος του Μ. Βασιλείου για τους νέους» ο μαθητής της  Β΄ τάξης του σχολείου μας Πράπας Κωνσταντίνος του Δήμου, με την εργασία του «Το φως της ζωής», κέρδισε το πρώτο βραβείο στην κατηγορία Λύκειο, πεζό κείμενο.  Η επιτυχία αυτή, μας κάνουν περήφανους  γιατί μέσα γενικά από τις μαθητικές επιτυχίες αναδεικνύεται και η δουλειά που γίνεται στο σχολείο.

Ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρουμε  τον Κωνσταντίνο για την επιτυχία του αλλά και όλους τους μαθητές μας, που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό, για την επιμέλεια και το χρόνο που διέθεσαν, προκειμένου να μελετήσουν το φωτισμένο λόγο του Μ. Βασιλείου προς τους νέους.

17 3ier