Εκπόνηση Δημιουργικών Εργασιών

Με την Δ2/220473/23-12-2016 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ δίνονται οδηγίες στα σχολεία για την εκπόνηση Δημιουργικών Εργασιών (Δ.Ε.) από τους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης, σε κάποιο από τα διδασκόμενα μαθήματα. Για την εκπόνηση των Δ. Ε., η οποία είναι υποχρεωτική, θα πρέπει να οριστούν δύο μέρες, κατά τις οποίες δεν θα γίνει μάθημα και οι μαθητές θα ασχοληθούν, καθ? όλη τη διάρκεια του ωρολογίου προγράμματος,  με την εκπόνηση των Δ.Ε. Ο Σύλλογος Καθηγητών αποφάσισε η πρώτη μέρα Δ.Ε. να είναι η Τετάρτη 15/2/2017 και η δεύτερη η Τρίτη 21/2/2017.

Εκ του Γραφείου