«Πάντα μπροστά, πάντα ψηλά ?μέχρι τα αστέρια»

Στην 3η  φάση «Ίππαρχος» του 22ου  Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής για το Λύκειο, η μαθήτρια της Β΄ τάξης Αγγελίνα Μπανιά, πήρε το 2ο  βραβείο και προκρίθηκε στην 4η  φάση «Πτολεμαίος». Από την 4η  φάση θα προκύψουν οι 5 μαθητές που θα συγκροτήσουν την Εθνική Ολυμπιακή Ομάδα Αστρονομίας και θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στην 11η  Ολυμπιάδα Αστρονομίας, η οποία φέτος θα διεξαχθεί στην Ταϊλάνδη. Ταυτόχρονα η Αγγελίνα απόκτησε τη δυνατότητα να μεταβεί το καλοκαίρι στις εγκαταστάσεις της NASA, στις ΗΠΑ, για εκπαίδευση μιας εβδομάδας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου συγχαίρουμε την Αγγελίνα καθώς και τους γονείς της και της ευχόμαστε «πάντα μπροστά, πάντα ψηλά ?μέχρι τα αστέρια».