Οι πρώτοι 40 εξ αυτών δικαιούνται να προσέλθουν το Σάββατο 14/4/2018 στην εξέταση της β΄ φάσης, η οποία θα διεξαχθεί στους χώρους του Τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών στην Πανεπιστημιούπολη. Οι μαθητές αυτοί παρακαλούνται να ενημερώσουν για τη διαθεσιμότητά τους αποστέλλοντας e-mail στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  μέχρι την Δευτέρα 9/4. Σε περίπτωση που δε συμπληρωθεί ο αριθμός των 40 υποψήφιων από τους πρώτους, θα υπάρξει ανακοίνωση στον Διαδικτυακό Τόπο του Διαγωνισμού την Τρίτη 10/4, οπότε δικαίωμα συμμετοχής αποκτούν οι κατά σειρά επιλαχόντες από τη θέση 41 και έπειτα, για τους οποίους θα ισχύσει η ίδια διαδικασία δήλωσης διαθεσιμότητας μέχρι και την Πέμπτη 12/4.
Παρακαλούνται οι Συνάδελφοι στα κατά τόπους Λύκεια να ενημερώσουν τους μαθητές.

Από τον Διαγωνισμό "Αριστοτέλης"

Θα ακολουθήσουν εν καιρώ τα ονόματα των πρωτευσάντων μαθητών και των άλλων τάξεων του Λυκείου καθώς και όλων των τάξεων του Γυμνασίου.