Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την επιτυχία τους, αλλά και όλους τους μαθητές μας, που έλαβαν μέρος στο μαθητικό Θεολογικό- Λογοτεχνικό διαγωνισμό που προκήρυξε η Ιερά Μητρόπολη Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου, για να τιμήσει τους Τρεις Ιεράρχες, με θέμα: «Οἱ Μικρασιάτες Ἅγιοι τῆς προσφυγιᾶς τοῦ 1922: Ὁ Ἅγιος Ἀρσένιος ὁ Καππαδόκης καί ὁ Ἅγιος Παΐσιος ὁ Ἁγιορείτης».

Στην κατηγορία του Λυκείου το πρώτο βραβείο έλαβε η μαθήτρια Μαρία Καραγεωργοπούλου του Χρήστου, της Α΄ τάξης, για το Διήγημά της: «Ένας επίγειος άγιος». Έπαινο έλαβε ο μαθητής Κλειώρης Χρήστος του Σπυρίδωνος, της Α΄ τάξης για το Διήγημά του: «Μυρίζει… Παράδεισος».

Η επιτυχία αυτή των μαθητών μας ας αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.

Στους μαθητές μας που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό και διακρίθηκαν τους ευχόμαστε καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες.