Πράξη 39η      3/2/2023

Θέμα «Απώλεια συναδέλφου»

Στη Ναύπακτο και στο Γραφείο του συλλόγου των καθηγητών του 1ου Γενικού Λυκείου Ναυπάκτου, σήμερα 3 Φεβρουαρίου 2023, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00 μμ, συνήλθε σε συνεδρίαση ο Σύλλογος των καθηγητών, ύστερα από πρόσκληση της Διευθύντριας κ. Κουτσογιάννη Ιωάννας για να συζητήσει και να αποφασίσει για το παραπάνω θέμα με αφορμή τον θάνατο του συναδέλφου, Σταυρόπουλου Σπύρου και Υποδιευθυντή του σχολείου μας.

Ο Σύλλογος αποφασίζει ομόφωνα

1. Να παραστεί σύσσωμος ο Σύλλογος διδασκόντων μαζί με αντιπροσωπεία μαθητών στην εξόδιο ακολουθία.
  2. Να κατατεθεί στεφάνι στην σορό.
  3. Να δοθεί χρηματικό ποσό στη «Φλόγα» στην μνήμη του.
  4. Να εκφωνηθεί επικήδειος λόγος στην εξόδιο ακολουθία από την Διευθύντρια του Σχολείου.
  5. Στους προσεχείς αθλητικούς αγώνες του σχολείου μας οι μαθητές/αθλητές θα φέρουν μαύρο περιβραχιόνιο σε ένδειξη πένθους, και πριν την έναρξη των αγώνων θα τηρηθεί εις μνήμη του ενός λεπτού σιγή.
  6. Να κυματίζει μεσίστια η σημαία του Σχολείου μας για τρεις ημέρες.
  7. Το παρόν πρακτικό να αναγνωστεί στον Ιερό Ναό και να δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του Σχολείου.

Ο Σύλλογος εκφράζει την οδύνη του για τον θάνατο του εκλεκτού φίλου, συναδέλφου και Υποδιευθυντή του σχολείου μας.

Για το σκοπό αυτό συντάσσεται η πράξη και υπογράφεται.

Η Διευθύντρια                                                                        Οι καθηγητές