Η φετινή γιορτή της 25ης Μαρτίου αφιερώθηκε στη μνήμη της αγαπημένης μας συναδέλφου Γεωργίας Κανελλοπούλου, που έφυγε από κοντά μας στις 23 Μαρτίου, αλλά θα μείνει για πάντα στο μυαλό και την καρδιά μας.
  Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 3/4/2015,  στην Παπαχαραλάμπειο αίθουσα, με τη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών της Α και της Β Τάξης του σχολείου μας. Την επιμέλεια της εκδήλωσης ανέλαβαν οι καθηγητές Ειρήνη Καραμπέτσου (φιλόλογος), Ηρακλής Μπεζαΐτης (μαθηματικός) και Φωτεινή Παπαϊωάννου (φιλόλογος).
  Η γιορτή ξεκίνησε με τη συγκινητική ομιλία της Διευθύντριας κ. Μαρίας Μπόθου για την αείμνηστη συνάδελφο και αγαπημένη καθηγήτρια Γεωργία Κανελλοπούλου.
  Η αφήγηση μας μετέφερε στην εποχή του 21, θυμίζοντάς μας τους παράγοντες που συνέβαλαν στην έναρξη της επανάστασης, τα σημαντικότερα γεγονότα και τους ήρωες που με το απαράμιλλο θάρρος τους αποτελούν διαχρονικά σύμβολα για τις νεότερες γενιές. Τα αφηγηματικά μέρη πλαισιώθηκαν από τέσσερα (4) θεατρικά δρώμενα και αποσπάσματα από τον πρόλογο του «Καπετάν Μιχάλη» του Ν. Καζαντζάκη και το λόγο του Θ. Κολοκοτρώνη στην Πνύκα, με τη συνοδεία του κατάλληλου οπτικο-ακουστικού υλικού.
ΑΦΗΓΗΣΗ: Ζυγορονίκου Κατερίνα, Σιτοκωνσταντίνου Ιωάννα
ΘΕΑΤΡΙΚΟ «ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ 21»: Τσιλιγιάννη Λαμπρινή, Τσιλιγιάννη Κων/να, Αποστολόπουλος Γιάννης, Βασιλόπουλος Βασίλης, Ταμπάκης Νίκος, Φραντζόλας Χρήστος
ΘΕΑΤΡΙΚΟ «Ο Θεός υπόγραψε τη λευτεριά μας»: Φραντζόλας Χρήστος, Ταμπάκης Νίκος, Βασιλόπουλος Βασίλης, Λαλόπουλος Πέτρος, Καραδήμας Χρήστος,  Σκαλιώτης Παναγιώτης
ΘΕΑΤΡΙΚΟ «Μαντώ Μαυρογένους: Όλα για την πατρίδα»: Αποστολοπούλου Φωτεινή, Ανθή Δήμητρα