ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ

Την Πέμπτη 18/1/2017 η εκπαιδευτική κοινότητα του 1ου ΓΕΛ Ναυπάκτου, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, έκοψαν τη βασιλόπιτα για τη νέα χρονιά στην Παπαχαραλάμπειο Αίθουσα Ναυπάκτου. Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κ.κ. Ιερόθεος παρουσία του Δημάρχου Ναυπακτίας κ. Τάκη Λουκόπουλου και του Προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Γεωργίου Σιαμαντά. Ο Σεβασμιώτατος στο σύντομο χαιρετισμό του τόνισε στους μαθητές την αξία που έχει η έμπνευση σε κάθε δραστηριότητα του ανθρώπου και τους ευχήθηκε να πορεύονται με έμπνευση στην εκπαιδευτική τους διαδρομή. Ο κ. Δήμαρχος αναφέρθηκε στη σημασία που έχουν τα μαθητικά χρόνια στη ζωή του καθενός. Ο διευθυντής του Λυκείου κ Πιτσιάκκας Πέτρος επεσήμανε τη σημασία που έχει η παράδοση μας στη σημερινή εποχή της σύγχυσης, συστατικό της οποίας είναι και η ορθοδοξία. Η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κ. Κοντομάνη Άννα ευχήθηκε στους μαθητές πρόοδο και επιτυχίες. Τυχερή της εκδήλωσης ήταν η μαθήτρια της Β΄τάξης Κροκίδα Ελένη.

17 vas 0 17 vas1

17 vas2 17 vas3