Συμμετοχή του 1ου ΓΕΛ Ναυπάκτου σε διαδικτυακή Ημερίδα παρουσίασης εκπαιδευτικών Προγραμμάτων που τελεί υπό την αιγίδα του Οικουμενικού Πατριαρχείου.

«ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΗ ΣΒΕΝΝΥΤΕ»

Οι μαθητές/τριες της Α΄ Τάξης του σχολείου μας υλοποίησαν κατά το σχολικό έτος 2023-24 εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Πατριαρχικού Ιδρύματος Πατερικών Μελετών με θέμα: «Τα Βυζαντινά και Μεταβυζαντινά Μοναστήρια της Ναυπακτίας και η συμβολή τους στην επανάσταση του 1821».

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός για την υλοποίηση του εκπαιδευτικού Προγράμματος η Θεολόγος του σχολείου μας Βεατρίκη Λιάκα.

«Η μακραίωνη, διαχρονική και πάντα επίκαιρη φωνή του Οικουμενικού Πατριαρχείου , στυλοβάτης και σμιλευτής των νέων μας, της κοινωνίας, ενός οράματος που ατενίζει το άνω θρώσκειν....για τρίτη συνεχή χρονιά έχοντας στο πλάι μας 10.000.εκπαιδευτικούς και μαθητές που εκπόνησαν τα εγκεκριμένα από το ΙΕΠ εκπαιδευτικά προγράμματα του Πατριαρχικού Ιδρύματος Πατερικών Μελετών, κατά το τρέχον σχολικό έτος σε Ελλάδα και Ομογένεια, δημιουργώντας μια μεγάλη πνευματική οικογένεια, συστρατευμένη με τις επιταγές και τους υπογραμμούς του Σεπτού μας Οικουμενικού Πατριαρχείου.

"Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Πατριαρχικό Ίδρυμα Πατερικών Μελετών, το Εργαστήριο Παιδαγωγικής του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ. και το "Θεολογικό Εργαστήριο", σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε την διαδικτυακή ημερίδα με θέμα: «ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΗ ΣΒΕΝΝΥΤΕ» , την 3η παρουσίαση, με διεθνή συμμετοχή, εργασιών των συμμετεχόντων σχολικών μονάδων στα Εκπαιδευτικά Προγράμματα του Πατριαρχικού Ιδρύματος Πατερικών Μελετών κατά το σχολικό έτος 2023-2024.

Η ημερίδα τελεί υπό την αιγίδα του Οικουμενικού Πατριαρχείου και θα διεξαχθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 22 Μαΐου 2024 και ώρα 17:00.

Στην εν λόγω ημερίδα θα παρουσιαστούν εκπαιδευτικές δράσεις των σχολικών μονάδων, σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα. Ο Σύνδεσμος παρακολούθησης στο YouTube είναι: https://www.youtube.com/@user-dt8ls3gi3j

24 misve 1 24 misve 2

24 misve 3 24 misve 4