Ανακοινώσεις/Έγγραφα για Τελειόφοιτους και Απόφοιτους 2015-2016

Προκήρυξη Εμπορικού Ναυτικού

Προκήρυξη ΑΕΝ

Ηλεκτρονική Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 17-6-2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2016

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ

ΦΕΚ ΤΕΦΑΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

ΝΕΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Προκήρυξη για την εισαγωγή στις σχολές ανθυποπυραγών και πυροσβεστών

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2016

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ (ΑΓΓΛΙΚΑ) 2016

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Η κατάθεση αίτησης-δήλωσης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016 αρχίζει την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου και λήγει τη Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016. Οι υποψήφιοι καταθέτουν την αίτηση-δήλωση συμμετοχής στις Πανελλαδικές εξετάσεις στο Λύκειο απ? όπου στη συνέχεια υποβάλλεται ηλεκτρονικά. Δεν γίνεται δεκτή εκπρόθεσμη αίτηση ?δήλωση, ούτε εκπρόθεσμη διόρθωση αυτής.

Ο απόφοιτος, που είναι κάτοχος βεβαίωσης πρόσβασης και θα εξεταστεί με το παλαιό σύστημα, καταθέτει υποχρεωτικά την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης, η οποία θα αντικατασταθεί με νέα, βάσει των επιδόσεων του στις φετινές εξετάσεις.

Ο Διευθυντής

Εγκύκλιος για τα δικαιολογητικά υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ για 2016 νεο συστημα

ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ για 2016

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ για 2016 παλιο συστημα

ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠ. ΔΗΛΩΣΗ ΓΕΛ ενδοσχολικο για 2016 ΠΑΛΙΟ

ΥΠΟΔ 1 ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΜΑΘΗΤΗΣ για 2016 ΠΑΛΙΟ

ΥΠΟΔ 2  ΑΙΤΗΣΗ-ΓΕΛ-ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ για 2016 ΠΑΛΙΟ

ΥΠΟΔ 3 ΑΙΤΗΣΗ-ΕΠΑΛΒ-ΜΑΘΗΤΗΣ για 2016 ΠΑΛΙΟ

ΥΠΟΔ 4 ΑΙΤΗΣΗ-ΕΠΑΛΒ-ΑΠΟΦ για 2016 ΠΑΛΙΟ

Ανακοίνωση ΥΠΠΕΘ για Αίτηση - Δήλωση για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπ/ση 11-29/2/2016

Ενημέρωση μαθητών της τελευταίας τάξης ΓΕΛ σχολικού έτους 2015-2016 σχετικά με τα εξεταζόμενα μαθήματα σε πανελλαδικό επίπεδο.